Ujumiskooli  Suvelaager 2021
Marguse Spordibaasis

 

MEELESPEA

 

Lähme Indrek Sei Ujumiskooli, Keila Swimclub noorujujatega Lõuna-Eestisse suvelaagrisse!
Laager toimub kahes vahetuses ( I vahetuse 25.07.-01.08.2021 ja II vahetus 01.08.-08.08.2021) Otepää külje all Marguse Spordibaasis kauni looduse keskel. Liikumisest ja koosolemisest tingitud hea energia on garanteeritud. (https://www.marguse.ee/)
Siin dokumendis on kõik vajalik informatsioon!

Tegijad teevad! Laagripäevad on pikad ja hommikud varased. Veedame selle nädala üheskoos teiste ujujatega, eesmärgiga ehitada järgmiseks hooajaks tugev ja ühtne tiim ja luua noortel individuaalselt arengut soodustavat üldfüüsiline baas.

Suvelaagri programmi mahuvad 2-3 treeningut päevas. Võimalused on Lõuna-Eestile omaselt mitmekülgsed ja põhiline eesmärk on kindlasti laiapõhjaline üldkehaline ettevalmistus. Meie käsutuses on jalgpalli-, korvpalli-, võrkapalliväljakud, ujumisvõimalus Marguse paisjärves kohapeal, ringe saame ujuda Pühajärves ja  piirkonnas leidub palju erinevaid matkaradu. Treeningutele ning võistlustele lisaks sisustame vabaaja imformaalse õppega ja meelelahutusega st erinevate ühisürituste ja mängudega. Plaanis on külastada ka Otepää seiklusparki.

Möödunud distantsõppe rohkest kooliaastast tulenevalt pöörame suuremat tähelapanu ka põhipädevustele nagu õpi-ja suhtluspädevus. Programmi loomisel plaanime kaasata ka noorsportlasi, et püstitada eesmärgid ja kaasata neid ühistegevustega sisustatud tegevusplaani loomisse. Noorte kaasamine on meie jaoks oluline ja ühe tegusa suvelaagriga saame palju väärtuslikku tagasisidet edasiseks, just eduka ja tähendusrikka huvitegevuse ja noorsootöö arendamiseks.

Toitlustamine on 3 korda päevas, mida pakub Marguse Spordibaas. Hommikul on buffee, kus pakutakse putru ja võileibu. Lõunal saavad kõik praadi/suppi sh võimalus saada ka taimset, millele lisaks ka magustoit ning õhtul riis/tatar/makaron praad samuti koos magustoiduga. Eelmise aasta kogemus oli väga positiivne.

Majutus on spordibaasi hotellis 2-4 kohalistes tubades kõikide lihtsate esmavajalike mugavustega- tubades on põrandaküttega WC ja duširuum. Varustuse ja treeningriiete jaoks saame kasutada iseteenindusena üldkasutatavat kuivatuskappide ruumi. Tubadesse jagamine toimub jooksvalt.

On arusaadav, et esimestel päevadel tunnevad algklasside lapsed mingi määral koduigatsust- selleks on oluline laagri režiimi sisse elamine ja arusaamine, et emmed/issid pole alati kättesaadavad. Vanematega telefoni teel rääkimiseks on ette nähtud kindel aeg peale õhtusööki, mida palume kõigile rangelt järgida. Vajadusel võtta ühendust treeneriga tel 5296554.

LAAGRISSE SAABUMINE JA NAASEMINE

Laagrisse väljasõit toimub ühe bussiga Keila Tervisekeskuse parklast (Paldiski maantee 17)  25. juulil (I vahetus)/1.augustil (II vahetus) kell 10.00. Kogunemine kell 9.45. 

Teise peatuse teeme Jüris asuvas Alexelas (Ringi tee 1, Jüri) orienteeruvalt kell 10:30, kohal olla pisut varem umbes 10:15. 

Orienteeruv sõidupikkus laagripaika on 3 tundi. Lastele kaasa pakkida väike võileib , kerge snäkk ning veepudel. Üks põhiväärtustest on samuti tervislikkus- kummikommid, krõpsud ja magusaid suhkrujooke palume laagrisse pigem mitte kaasa võtta.

Tagasi jõuame laagri viimasel päeval 1. augustil (I vahetus)/8.augustil (II vahetus) kell 13:00 samasse kohta. Teeme peatuse nii Jüris kui ka Keila Tervisekeskuses. Palume märkida teile sobiv peatus Google forms failis. 

Laagritasu kokku 245 eurot, millest on vanemal õigus tulumaks 20% tagasi saada Tulumaksuseaduse §57 lõike 6 alusel. Arve esitab Keila Swimclub. Vajadusel on võimalus tasuda ka osade kaupa.

 

Kaasa pakkida järgmised asjad:

 • isiklikud hügieenivahendid (seep, svamm, sampoon, hambahari, -pasta), päiksekreem, sääse/puugitõrjevahendeid, plaastreid, spetsiaalsed rohud (rohud, mida arst on näiteks lapsele kirjutanud või mida laps tarbib);
 • aluspesu ja T-särke (vähemalt 5tk) vastavalt lapse vajadusele;
 • pikk ja kaks lühikest dressi, vihma vastu kiledress/vihmakeep;
 • piisavalt tavalisi sokke ja vähemalt paar soojemaid sokke;
 • kaks paari spordijalatseid, millest ühed võiks olla märgumiskindlast materjalist (tennised/tossud), lisaks ka lahtised jalatsid (plätud – sandaalid);
 • ujumisasjad (ujumistrikoo või ujumispüksid, suur ja väike käterätik, vajadusel
 • ujumismüts ning ujumisprillid);
 • üks tavaline suvemüts, tuulepluus (jope), soe kampsun ja/või soe jope;
 • joogipudel 0,5 l plastpudel
 • väike kott, soovitavalt kerge seljakott 
 • kilekott mustade/kasutatud riiete tarbeks;
 • väike taskuraha
 • kirjutusvahend, vabaaja sisustamiseks – lendav taldrik, raamat, lauamängud lapse oma äranägemise järgi;
 • info tervise kohta, mida peaksin teadma (allergiad) ja mõlema vanema
 • PALUN KINDLUSTADA TERVE LAPSE OSAVÕTT LAAGRIST.

Laagrisse palun mitte kaasa võtta liigset elektroonikat ja väärtesemeid, teravaid esemeid. Maha võiks jääda kõik need asjad, mis on keelatud ka koolis ning mida ükski mõistlik laagriline kotti ei topiks.
Üks põhiväärtustest on samuti tervislikkus- kummikommid, krõpsud ja magusaid suhkrujooke palume laagrisse pigem mitte kaasa võtta.

Laagrile eelnevalt palume edastada Google formsis kontakttelefon ning teavitada meid kõigist lapse tervisega seotud muredest jms, millest me peame olema teadlikud (allergia, astma, südamepuudulikkus või –rike, langetõbi, vaktsineerimised, ravimid jne)

On oluline teadvustada ka koroona epideemia riske ja sellest tulenevaid reegleid, mida peame silmas pidama enne laagrit ja laagri ajal:

Laagrisse ootame terveid lapsi! Palaviku ja nakkava haigusega lapsi laagrisse ei lubata.

Lapsevanem on vastutav lapse tervisliku seisundi kohta õigete andmete esitamise eest.

Palun teavitage, kui lapsel on tervisemure, millest laagriõpetajad peaksid olema teadlikud (allergia, astma, südamepuudulikkus või –rike, langetõbi, vaktsineerimised, ravimid jne) koju.

Tugevalt haigestunud noor isoleeritakse kuni vanem talle järele tuleb. Kui terviseseisund silmnähtavalt halveneb tuleb helistada 112.

Juhul, kui haigestunul diagnoositakse COVID-19 haigus, siis juhendab tema perearst ja Terviseamet edasise osas. Terviseamet või haigestunu teavitab laagri korraldajat positiivsest testist selleks, et saaks tarvitusele võtta vajalikud abinõud.

Haigestunud noore rühmakaaslastele ja kokku puutunud personalile korraldatakse tervisekontroll.

Kolmandaid isikuid noortelaagrite territooriumile ja majutuskohtadesse ei lubata.

Laagri juhtkonnal on õigus saata laps koju, kui laps on korduvalt rikkunud laagrikorda ja sellisel juhul laagri maksumust ei hüvitata.

Kui laps lahkub laagrist enne laagrivahetuse lõppu kodustel või tervislikel põhjustel, laagri maksumust ei hüvitata.

Noortelaagrite korraldamine 2020. a suvel
https://entk.ee/noorsootoo/noorsootoo/laagrid/noortelaagrite-korraldamine-2020-a-suvel/

Kontakt informatsioon

Marguse Spordibaas
Nüpli küla, Otepää vald
Valgamaa 67408
Estonia

Tegevjuht
Kristiina Männa
kristiina@marguse.ee
Administraator
Tel. + 372 51993377

Treenerid 

Daniel Sei tel. 5296554
Matis Hiie tel. 58100427