1.-3. detsembril toimusid Tartu Aura veekeskuses Põhjamaade meistrivõistlused, mis olid ühtlasi esimesed rahvusvahelised täiskasvanute tiitlivõistlused taasiseseisvunud Eestis. Võistlustel osalesid ujujad Taanist, Islandilt, Soomest, Fääri saartelt, Lätist, Leedust, Norrast, Rootsist ja Eestist. Kokku tuli Tartusse 331 ujujat, nende seas 83 Eesti sportlast. Starti astusid ka parasportlased. https://sport.postimees.ee/7906413/jarelvaadatav-ajaloolised-ujumise-pohjamaade-meistrivoistlused-tartus

Eesti koondislate seas olid võistlusvees ka Kirke Madar ja Karl Vilson, kes mõlemad näitasid väga head minekut.

Kirke Madar säras võistluse esimesel päeval, püstitades 50m vabaltujumises uue Eesti juunioride rekordi ja võites tiitlivõistluste kuldmedali ajaga 25.57. Teisel päeval võitis Kirke 3. koha 50m liblikaujumises ajaga 27.14 ja lisaks üks Eesti juunioride teateujumise rekord 4×100 kombineeritud teateujumise koosseisus. Palju õnne Kirkele, tema treeneritele, Britta Westholm ja Peter Mankoč, ja lähedastele!

Väljavõte Kirke tulemustest:

• 50m vabalt finaal I koht ajaga 25.57 UUS EESTI JUUNIORIDE REKORD
  • 50m vabalt eelujumiste 2. koht ajaga 25.71 (isiklik rekord)
  • 50m liblika finaal III koht ajaga 27.14
  • 50m liblika eelujumiste 2. koht ajaga 27.08
  • 200m vabalt eelujumiste 10. koht ajaga 2:05.82

Karl Vilson startis kolmel vabaltujumise distantsil ja nendest kahel uuendas enda isiklikke rekordeid. 100m vabaltujumises tulemusega 53.35 parandas Karl enda eelmist rekordit 0.89 sekundiga ja 200m vabaltujumises tuli parandust 1.10 sekundit. Tiitlivõistlustel selliste rekordite ujumine on märk väga kvaliteetsest tööst ja siit on hea edasi minna. Suur kiitus sportlasele ja treener Toni Meijelile!

Väljavõte Karli tulemustest

• 100m vabalt eelujumiste 25. koht ajaga 53.35 (isiklik rekord)
  • 200m vabalt eelujumiste 22. koht ajaga 1:55.10 (isiklik rekord)
  • 400m vabalt eelujumiste 19. koht ajaga 4:08.01

Kokkuvõttes saavutas Eesti koondis üldarvestuses 2. koha, juunioride arvestuses 4. koha ja para tiimide arvestuses 4. koha.